w

TOP 13 Miejsc i Atrakcji Turystycznych w Egipcie – Co Warto Zobaczyć?

Egipt, znany wśród Polaków przede wszystkim z komfortowych i luksusowych hoteli, jest zarazem państwem o fascynującej historii sięgającej początków cywilizacji i domem dla ciekawej kultury, ukształtowanej na przestrzeni wieków. Kraj ten stanowił jedną z pierwszych lokalizacji turystycznych świata ze względu na znajdujące się w nim liczne ciekawe zabytki pomagające poznać odpowiedzi na temat historii ludzkości.

Oprócz tego, Egipt oprócz pustyń ma także do zaoferowania wspaniałe cudy natury takie jak rafy koralowe na Morzu Czerwonym, piękne oazy czy urodzajna delta rzeki Nil. Jest to państwo, które powinien odwiedzić każdy, kto ma taką możliwość, ponieważ gwarantuje niezapomnianą przygodę połączoną z komfortowym wypoczynkiem w jednym z wielu dostępnych hoteli. Z tego powodu w tym wpisie przedstawię ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć w Egipcie.
Najpiękniejsze miejsca w Egipcie - HurghadaNajpiękniejsze miejsca w Egipcie GizaNajpiękniejsze miejsca i miasta w EgipcieNajpiękniejsze miejsca w EgipcieNajpiękniejsze miejsca w Egipcie - Nil
W całym wpisie uwzględniłem zarówno najpopularniejsze miejsca, które warto odwiedzić w Egipcie jak i te, o których istnieniu mogłeś(aś) nie mieć pojęcia. Podaję także rady o tym, gdzie warto się zakwaterować, aby zobaczyć jak najwięcej! W ostatnich latach Egipt stracił na popularności ze względu na rewolucję z roku 2011, jednak przy zachowaniu ostrożności i odwiedzaniu atrakcji z grupą i przewodnikiem, stanowi wciąż atrakcyjną destynację. Wiele osób wspomina nawet, że dzięki temu dopiero teraz możliwe jest uniknięcie tłumów turystów przy najpopularniejszych lokalizacjach, co pozwala jeszcze lepiej zgłębić piękno zabytków. Całkowicie bezpieczne hotele zachęcają natomiast atrakcyjnymi cenami, gwarantując ponadprzeciętny standard. W tym wpisie postaram się zaprezentować najlepsze miejsca, które warto zobaczyć w Egipcie w kolejności od najpopularniejszych. Koniecznie przeczytaj do końca, aby przejrzeć mniej znane propozycje i koniecznie podziel się opinią o swoich faworytach! 🙂 Zapraszam

1. Giza – wizytówka Egiptu

Egipt najpiękniejsze miejsca Giza

Piramidy w Gizie są prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc nie tylko w Egipcie, ale i na Ziemi. Zaliczane są do Siedmiu Cudów Świata i odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku. Nic dziwnego, ponieważ ich monumentalny wygląd zapiera dech w piersiach, a tajemnicze pochodzenie budzi ciekawość każdego.

Położona na pustynnym płaskowyżu na zachód od stolicy Kairu, Giza jest odrębnym miastem, które z biegiem lat cały czas się rozwija i staje się oddzielną dzielnicą Kairu. Giza jest również jedną z najbardziej turystycznych części Egiptu, skupiskiem ekskluzywnych hoteli, znanych restauracji, gigantycznych centrów handlowych i pulsujących życiem klubów nocnych.

Trzy główne piramidy w Gizie są starożytnymi strukturami, których budowa wciąż pozostaje zagadką. Wiele osób datuje ich powstanie na okres dużo wcześniejszy niż dotychczas podawano, a wykorzystane technologie i precyzja wykonania zaskakują naukowców z roku na rok. Wyprawa do Gizy pozwala samemu zweryfikować fakty i wzbudzić przemyślenia. Zbudowane w pobliżu dużych piramid trzy mniejsze, mniej zaawansowane są uznawane za miejsce pochówku ważnych osobistości egipskich i członków rodziny królewskiej.

Największa z trzech piramid – piramida Cheopsa jest tą, do której można wejść i ją zwiedzić – trzeba się natomiast liczyć wysokiej ceny, aby do niej wejść. Alternatywną i tańszą atrakcją jest przejażdżka na wielbłądzie na pustyni i możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle piramid. Nie można oczywiście zapomnieć o znajdującym się obok piramid Sfinksie, który uznawany jest za strażnika owych piramid i również cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy chętnie podziwiają jego majestatyczność i robią sobie przy nim zdjęcia.

2. Luksor – miasto zabytków

Egipt Luksor zabytki

Kiedy w XVI wieku p.n.e. w Egipcie zapanowało Nowe Królestwo, a władza przeniosła się ze starożytnej stolicy Memfis do Teb na południu, gdzie znajduje się dzisiejsze miasto Luksor, stało się ono prawdziwym centrum kultury egipskiej. Wzbogacone o złoto wydobywane na pustyniach Nubii i transportowane do miasta nad Nilem, Teby stały się kulturalnym i politycznym centrum kraju. Wszystkie te czynniki wpłynęły na to, że zdaniem wielu osób najlepsze miejsca w Egipcie pod względem zabytkowym znajdują się właśnie tutaj

Dziś Luksor znany jest jako największe na świecie muzeum na świeżym powietrzu i jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Egipcie. W Luksorze znajduje się wiele ciekawych świątyń i grobowców, a ich zwiedzanie może zając nawet kilka dni więc jeśli lubisz odkrywać nowe miejsca to warto przygotować sobie „mały” zapas czasu 😉

Większość atrakcji Luksoru znajduje się albo na Wschodnim, albo na Zachodnim Brzegu Nilu. Słynne atrakcje na Wschodnim Brzegu to Świątynia Karnak (lewy dolny róg ilustracji) – znana również jako Ipet-isu („Najwybitniejsze z miejsc”) – niezwykłe miasto świątynne, którego budowa trwała ponad 2000 lat. Chociaż cały kompleks Karnak składa się z czterech głównych części, główna struktura znana jako Świątynia Amona jest jedyną, która jest otwarta dla ogółu społeczeństwa.

Największy budynek sakralny, jaki kiedykolwiek zbudowano, sala filarowa świątyni, to zapierający dech w piersiach kamienny las 134 kolumn, które sięgają aż 21 metrów wysokości. Pięknie oświetlona Świątynia Luksoru jest szczególnie zachwycającym miejscem, które warto zwiedzić w nocy.

Po drugiej stronie Nilu na Zachodnim Brzegu znajduje się słynna Dolina Królów, będąca skupiskiem wielu wyszukanych i kolorowo zdobionych grobowców (lewy górny róg ilustracji to grób Ramzesa VI), komnat i komór grobowych. Niektóre z grobowców są wliczone w cenę biletu wstępu, natomiast jeśli chce się zobaczyć grobowiec króla Tutanchamona trzeba się liczyć z wyższą opłatną za wstęp. Zdaniem wielu podróżników i egiptologów, najlepsze miejsca w Egipcie znajdują się właśnie w obrębie Luksoru, dlatego warto zaplanować wycieczkę do tego miejsca.

Tani wyjazd do Egiptu? 😎

To prawdopodobnie najlepsza Polska strona do rezerwowania wakacji marzeń w niskiej cenie… Nasze wczasy rezerwujemy właśnie tutaj 👇


PRZEGLĄDAJ OFERTY

3. Kair – stolica kraju

Egipt najpiękniejsze miejsca Kair

Kair to jedno z najbardziej rozległych miast na Ziemi, zamieszkałym przez ponad 17 milionów ludzi. Zbudowany na brzegu Nilu, jest on średniowiecznym islamskim miastem z wiecznie zamglonym horyzontem i beżowymi budynkami o ciekawej architekturze.

Urokliwe, wąskie uliczki islamskiej dzielnicy stolicy – Kairu – pełne są meczetów, medres (islamskich szkół nauki) i zabytków pochodzących z okresu od Fatymidów do Mameluków. To tutaj znajduje się labirynt handlowy Khan el-Khalili, gdzie miedziorytnicy i rzemieślnicy nadal mają swoje maleńkie warsztaty, a stragany są wypełnione ceramiką, tekstyliami, przyprawami i perfumami. Jest to piękne i bezpieczne miejsce w Kairze, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Wokół rynku znajduje się plątanina dróg, na których zachowały się najpiękniejsze zabytki architektury dawnych imperiów islamskich. Jest tu całe bogactwo historii, którą warto poznać. Warto odwiedzić Meczet Al-Azhar, olśniewający Meczet Sułtana Hassana, czy pochodzący z IX wieku Meczet Ahmada Ibn Tuluna, będący najstarszym meczetem w Kairze. Warto także wspiąć się na dach starożytnej średniowiecznej bramy Bab Zuweila, aby móc zobaczyć najlepszą panoramę w całej dzielnicy. W znanym na całym świecie Muzeum Egipskim na placu Tahrir zwiedzający mogą z bliska obejrzeć skarb Tutanchamona, a także mumie i inne artefakty ze starożytnej przeszłości Egiptu.

Kiedy już zmęczysz się historycznymi zabytkami Kairu, możesz poznać prawdziwy smak Egiptu. Aby to zrobić warto wybrać się na zakupy na bazar Khan al-Khalili, zapalić trochę shishy i rozkoszować się smakiem pysznej, egipskiej kuchni w lokalnych restauracjach.

4. Sharm El Sheikh – popularny kurort

Egipt Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh to jedno z najpopularniejszych miast wypoczynkowych w Egipcie, położone na krańcu Półwyspu Synaj. Dzięki ciepłej, błękitnej wodzie Morza Czerwonego i wspaniałym, złotym plażom, Sharm (jak jest skrótowo nazywane) stało się popularnym miejscem na wakacje. Plusem i wygodą jest fakt, że posiada własne lotnisko.

Początkowo stara wioska rybacka ma obecnie do zaoferowania o wiele więcej niż tylko opalanie się. Sharm el Sheikh, nazwane Miastem Pokoju po niezliczonych międzynarodowych rozmowach pokojowych, które miały tu miejsce, jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Nie przegap okazji do snorkelingu lub nurkowania w niezwykłych rafach wokół wyspy Tiran i Parku Narodowego Ras Mohammed, gdzie rozwija się zaskakująco kolorowe życie morskie. W mieście nie brakuje także fenomenalnych restauracji i życia nocnego.

Pomimo tego, że jest to idealne miejsce na wakacje all inclusive przy basenie i plaży, ci, którzy szukają przygód, również je tu znajdą. Położenie Sharm el Sheikh na południowym krańcu półwyspu daje łatwy dostęp do pustyni, gdzie można odwiedzić obozy Beduinów i wspiąć się na górę Synaj, starożytne miejsce biblijne znane ze spektakularnego widoku i niesamowitych wschodów słońca.

 Kurort ten stanowi dobrą bazę do zwiedzania Kairu, Gizy i Aleksandrii.

Od autora bloga:
Może Cię zainteresować

5. Aswan – miasto nad Nilem

Egipt zabytki Aswan

Najbardziej wysunięte na południe miasto Egiptu, Asuan (ang. Aswan), jest kolejną dużą metropolią położoną wzdłuż brzegów rzeki Nil. Ze względu na swoje umiejscowienie i wielkość, stanowi jednak znacznie bardziej spokojną alternatywę dla dużych miast, takich jak Luksor czy Kair.

Chociaż jego własne zabytki są niewielkie w porównaniu z Luksorem, Asuan jest bazą wypadową do wycieczek do świątyń Philae i Kabasha oraz do Świątyni Słońca Ramzesa II w Abu Simbel, na południu. Jest to również najlepszy punkt wypadowy do wycieczek do świątyń Kom Ombo i Edfu, pomiędzy Asuanem a Luksorem.

Sam Asuan ma jedno z najbardziej czarujących miejsc w Egipcie. Granitowe klify górują nad Pierwszą Kataraktą Nilu, pierwszą z kilku płytkich, przepięknych rozlewisk rzek przerywanych przez skaliste wysepki, które ciągną się na północ aż do Chartumu. Jest to miejsce, w którym żyje duża społeczność Nubijczyków i które w starożytnym Egipcie stanowiło bramę do Afryki. Można dowiedzieć się więcej o tych mieszkańcach w Muzeum Nubijskim, wypełnionym skarbami i relikwiami, które były tam przechowywane bezpiecznie przed powodzią w Nubii.

Asuan słynie także z kamieniołomów granitu, które zostały użyte do budowy wielu obelisków w Luksorze. Niektóre z tych niedokończonych obelisków można zobaczyć w mieście do dziś, jak na przykład największy znany starożytny obelisk na świecie, znajdujący się w południowej części Asuanu, który miał mieć ponad 40 metrów wysokości.

Bardzo popularną atrakcją w regionie są świątynie przy rzece w Abu Simbel, które koniecznie polecam odwiedzić będąc w Asuanie. Cały kompleks znajduje się około 3 godziny jazdy autobusem od miasta. Możliwa jest zatem jednodniowa wycieczka w celu zobaczenia tych masywnych budowli.

6. Hurghada – wczasy i zwiedzanie

Egipt Hurghada wczasy

Hurghada jest kurortem na skraju Morza Czerwonego, do którego dotrzeć można sześciogodzinną podróżą autobusem z Kairu lub dolecieć samolotem na lotnisko tuż przy mieście. Stanowi bardziej popularną alternatywę dla Sharm El Sheikh i Dahab i jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych destynacji turystycznych w Egipcie. Nic dziwnego, ponieważ Hurghada ma mnóstwo do zaoferowania, w tym wiele plaż o ciepłej wodzie i serię luksusowych hoteli.

Niegdyś zwykła wioska rybacka, teraz słynne miasto wypoczynkowe. Posiada setki wysokiej klasy hoteli wzdłuż wybrzeża i gwarantuje udany wypoczynek. Ta część Morza Czerwonego jest znana z doskonałych możliwości nurkowania, z przepięknymi rafami koralowymi do odkrycia tuż przy brzegu. Inne sporty wodne, takie jak windsurfing i skutery wodne, są równie popularne.

Dla tych, którzy wolą podziwiać magiczne morskie życie z góry, jest wiele miejsc oferujących wycieczki łodzią ze szklanym dnem. Ofert jest bardzo wiele i można taki rejs odbyć za pośrednictwem biura podróży lub znajdując punkt sprzedaży w mieście.

Wielu turystów decyduje się połączyć swoje wakacje w Hurghadzie z wizytami w innych ważnych miejscach wzdłuż doliny Nilu, w tym stosunkowo niedaleko położonym mieście Luksor i nieco bardziej odległym Asuanie, które pełne są muzeów i zabytków. Będąc w Hurghadzie można zaplanować takich wycieczek bardzo wiele, co pozwala połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem i poznawaniem Egiptu.

 Kurort ten stanowi dobrą bazę do zwiedzania większości zabytków Egiptu.

presety do zdjęć

Przeglądaj presety do zdjęć

7. Abu Simbel – ciekawe świątynie

Egipt Abu Simbel zabytki

Świątynie Abu Simbel są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Egipcie. Są to masywne budowle skalne zbudowane przez starożytnych Egipcjan pomiędzy 1264 p.n.e. a 1244 p.n.e. Jedna z nich, znana jako Świątynia Ramzesa, ukochana przez Amona, jest jedną z sześciu skalnych świątyń zbudowanych w Nubii za panowania Ramzesa II. Skala świątyń Abu Simbel jest niesamowita. Posiadają one ponadczasowe piękno, które wciąż przyciąga miliony turystów każdego roku. Świątynie te są obowiązkowym miejscem do zobaczenia dla każdego odwiedzającego Egipt.

Nawet w kraju obfitującym w świątynie, Abu Simbel jest czymś wyjątkowym. Abu Simbel słynie ze swoich imponujących rozmiarów, a także z niewiarygodnego wyczynu, jakim było przeniesienie dwóch świątyń z jej pierwotnego położenia. Region Asuanu zwrócił tym na siebie uwagę całego świata w latach 60-tych XX wieku, kiedy to zakończono budowę Wysokiej Tamy Asuańskiej. Dwie starożytne kamienne świątynie zbudowane przez Ramzesa II w Abu Simbel leżały w miejscu podnoszących się wód jeziora Nasser. Budowle i ich świątynie zostały zdemontowane i ponownie złożone na brzegu wysoko ponad zbiornikiem wodnym. Co najbardziej zaskakujące, gdyby ktoś nie był o tym poinformowany, to prawdopodobnie nie zorientowałby się, że tak ogromna operacja miała miejsce.

8. Marsa Alam – hotele, plaże i nurkowanie

Egipt Marsa Alam wczasy

Marsa Alam to kolejne przepiękne miasto wypoczynkowe w Egipcie. Położone nad Morzem Czerwonym, znane jest z rozległych plaż i licznych raf koralowych. Zatoka Abu Dabbab jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród odwiedzających Marsa Alam. Jest to naturalna zatoka w kształcie litery U z krystalicznie czystą wodą i mnóstwem dzikich zwierząt, w tym żółwi, diugoni i delfinów.

Park Narodowy Wadi el-Gemal znajduje się na południe od miasta. Jest to duży park o zróżnicowanym krajobrazie, który obejmuje wyspy, pustynię, skupiska trawy morskiej i rafy koralowe. Można spędzić wiele dni na zwiedzaniu tego parku narodowego i podziwianiu jego spektakularnego piękna. Wszystko to w połączeniu z komfortowym wypoczynkiem w jednym z wielu dostępnych hoteli.

 Kurort ten stanowi dobrą bazę do zwiedzania większości zabytków Egiptu.

9. Aleksandria – historyczne miasto

Egipt Aleksandria zabytki

Aleksandria, drugie co do wielkości miasto i wiodący port morski w Egipcie, ma doskonałą lokalizację na skraju Morza Śródziemnego. Założone w 331 r. p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego, miasto było kiedyś uważane za skrzyżowanie dróg świata. Kilku egipskich faraonów, w tym Kleopatra, rządziło krajem z Aleksandrii aż do upadku państwa Egipskiego na rzecz Rzymu w 30 r. p.n.e. Pod rządami Rzymu miasto zyskało reputację centrum sztuki i literatury. Miejski Teatr Rzymski, który charakteryzuje się wspaniałą mozaikową podłogą i marmurowymi siedzeniami, jest pozostałością po rzymskiej okupacji Aleksandrii.

Dzisiejsza Aleksandria to nadmorskie miasto o zawyżonej 5 milionowej populacji, które według wielu osób bardzo potrzebuje odmalowania. Jest wyblakłym cieniem swojego dawnego wspaniałego, kosmopolitycznego wyrazu, ale nadal warta jest odwiedzenia ze względu na wiele atrakcji kulturalnych i przebłysków przeszłości.

Wiele z najsłynniejszych zabytków Aleksandrii, w tym biblioteka, w której znajdowało się ponad 500 000 książek, zostało zniszczonych przez najazdy oraz niszczycielskie trzęsienia ziemi w XIV wieku. Ukończona w 2002 roku, nowa biblioteka stoi w pobliżu miejsca, w którym znajdowała się oryginalna Biblioteka Aleksandryjska.

Eksponaty dotyczące długiej historii Aleksandrii są wystawione w Aleksandryjskim Muzeum Narodowym. Ponad 1800 artefaktów w muzeum jest ułożonych chronologicznie, od okresu grecko-rzymskiego do ery koptyjskiej i islamskiej.

W starożytnej Aleksandrii, najbardziej widocznym elementem była Latarnia Morska w Aleksandrii, strzelista konstrukcja, która została uznana za jeden z siedmiu cudów świata starożytnego. Latarnia rozpadła się w morzu podczas trzęsienia ziemi wraz z dużą częścią starożytnej metropolii. Nurkując, można dziś oglądać masywne kamienie i posągi leżące na dnie morza. Miasto to docenią wyłącznie osoby, które znają jego rozległą historię. Pozwala to wyobrazić sobie lata świetności trzech wielkich imperiów rządzących miastem i doświadczyć pozostałości, które możemy po nich dzisiaj podziwiać.

10. Sahara – największa pustynia świata

Egipt Sahara pustynia

Sahara odnosi się do największej pustyni świata, choć jak warto wspomnieć dotyczy także egipskiej wioski oraz bardzo starej nekropolii z bogactwem zarówno dużych jak i mniejszych piramid, rozłożonych na zasypanym płaskowyżu pustyni. Do XIX wieku większość piramid i zabudowań możliwych dziś do eksplorowania na Saharze było pokryte piaskiem.

Nazwana na cześć Sokara, boga zmarłych, Sahara służyła jako cmentarz dla starożytnego miasta Memphis przez tysiące lat i jest obecnie największym stanowiskiem archeologicznym w Egipcie. Jest skupiskiem setek fascynujących grobowców i miejsc pochówku faraonów i innych egipskich władców.

Najważniejszym punktem Sahary jest Piramida Schodkowa Djosera – jedna z najstarszych piramid na Ziemi. Zapewnia piękne widoki na Nil, a dostać się na nią można po drewnianej rampie. Istnieje możliwość zwiedzania niektórych zabudowań od wewnątrz. Piramida Teti z fascynującymi hieroglifami i Mastaba władcy Ti z niesamowitymi płaskorzeźbami to kolejne dwa miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Mówi się, że wiele skarbów Sahary pozostaje ukryte pod tonami piasku do dziś. Warto mieć to na uwadze zwiedzając to miejsce, gdyż myśl ta może powodować bardzo ciekawe refleksje.

11. Dahab – kameralny kurort

Egipt Dahab wczasy

Dahab to spokojne, kurortowe miasto położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Synaj. Ta piękna miejscowość przyciąga zarówno osób szukających spokojnego odpoczynku, jak i podróżników, którzy chcą zatrzymać się w spokojnym miejscu w Egipcie, które nie jest pełne turystów przez cały rok. Można pokochać Dahab ze względu na niesamowite naturalne piękno tego miejsca, urokliwe ulice, restauracje i targowiska. Jest to z pewnością jeden z najpiękniejszych kurortów w Egipcie.

W Dahab można cieszyć się złotymi, piaszczystymi plażami z niesamowitym widokiem na ocean, który rozciąga się od Zatoki Perskiej aż po góry Hijaz w Arabii Saudyjskiej. Pod wodą również jest mnóstwo pięknej natury, z koralowcami i fauną morską. Z tego powodu Dahab jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na półwyspie, lepsze niż Hurghada czy Sharm El Sheikh, ponieważ brak tłumów pozwala na spokojne życie podwodne i rozwój natury.

W pobliżu Dahab znajduje się również słynna Blue Hole – szczelinowa dziura wyrzeźbiona w rafie koralowej. Jej piękna, lśniąca, błękitna woda jest niesamowitym widokiem. Można również wybrać się na pustynię Beduinów na zachód od Dahab. Jest to spokojne miejsce z mnóstwem miejsc do zwiedzania.

12. Klasztor Św. Katarzyny – ciekawy zabytek

Egipt Saint Catherine klasztor

Klasztor Świętej Katarzyny znajduje się tuż pod Górą Synaj, gdzie biblijny Mojżesz otrzymał 10 przykazań. Jest to bardzo ważny obiekt turystyczny w Egipcie, obiekt licznych pielgrzymek, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najstarszych działających klasztorów na świecie. Jest niezwykłym i pięknym budynkiem, ciekawie prezentującym się na tle suchych, jałowych krajobrazów.

W okolicy znaleźć można studnię, przy której Mojżesz poznał swoją żonę, zobaczyć przodka słynnego płonącego krzewu i przyjrzeć się intrygującej klatce z czaszkami starych mnichów. W miejscu tym można też zobaczyć podobno zachowaną rękę prawdziwej świętej Katarzyny. Klasztor najłatwiej odwiedzić będąc w Dahab albo w Sharm El Sheikh. Znajduje się bardzo blisko obu tych miast.

13. Biała Pustynia – fascynująca natura

Egipt biała pustynia

Legendarna Biała Pustynia w Egipcie jest bardzo interesującym obszarem, który można znaleźć 45 km na północ od miasta Farafra. Pustynia odznacza się niezwykłym pięknem z dziwacznymi, białymi jak duch formacjami skalnymi wyrastającymi z pustynnych piasków. Te dziwne struktury to w rzeczywistości ogromne skały kredowe powstałe w wyniku sporadycznych burz piaskowych w tym rejonie. Miejsce można zwiedzić przykładowo wybierając się na przejażdżkę pojazdem terenowym po pustyni.

Mapa – ciekawe miejsca w Egipcie

Poniżej znajduje się mapa, na którą naniosłem wszystkie ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Egipcie.

Które miejsce w Egipcie wybrać?

Egipt to prawdziwie fascynujące państwo, które potrafi przenieść każdego do bardzo odległych i wciąż niezbadanych okresów naszej cywilizacji. Planując podróż do tego miejsca, zapewne większość osób będzie szukała rozwiązania, które pozwoli na udany wypoczynek oraz jednocześnie pozwoli doświadczyć niesamowitych zabytków czy muzeów pełnych starożytnych rekwizytów. Najlepsze miejsca w Egipcie rozmieszczone są w pewnych odległościach, dlatego ważne jest strategiczne rozwiązanie problemu 🙂 Myślę, że najlepszym rozwiązaniem na taki pobyt w Egipcie będzie wybór miasta Hurghada, obfitującego w setki pięknych hoteli all inclusive, będącego jednocześnie we względnie nie dużej odległości od Luksoru oraz Asuanu, które są prawdziwymi skarbami kultury egipskiej. Dla bardziej wytrwałych będzie możliwa także nieco dłuższa wycieczka do Kairu oraz piramid w Gizie zlokalizowanych na północy kraju. Zwykle takie wycieczki organizowane są całodniowo i trwają około 20 godzin. Są jednak zdecydowanie warte poświęcenia. Równie atrakcyjnym wyborem może okazać się miasto Dahab oraz Sharm El Sheikh, jednak są one nieco bardziej oddalone od zabytków niż Hurghada. Wszystkie trzy wymienione kurorty gwarantują światowej klasy wypoczynek, atrakcje, życie nocne i restauracje.

Jeśli podobał Ci się wpis, to będę wdzięczny za udostępnienie go na Facebooku, Instagramie lub podzielenie się na blogu 🙂 Jeśli natomiast masz jakieś ciekawe pomysły, propozycje lub uwagi, zostaw swój komentarz poniżej. Chętnie odpowiem!

Planujesz podróż do Egiptu?

Wykorzystaj okazję! 🔥 Przejrzyj oferty wczasów w Egipcie z najlepszych biur podróży w rekordowych cenach, klikając przycisk poniżej:

Przeglądaj oferty

Najpiękniejsze miejsca i miasta w Turcji - co warto zobaczyć?

14 Najpiękniejszych Miejsc i Miast w Turcji – Co Warto Zobaczyć? (Zdjęcia i Mapa)

Najpiękniejsze wyspy w Europie

18 Najpiękniejszych Wysp w Europie, Które Musisz Zobaczyć! (Zdjęcia i Mapa)