w

Najlepsze Atrakcje Dla Dzieci w Polsce – Co Warto Odwiedzić?

W ostatnich latach w Polsce stale przybywa niesamowitych atrakcji, które przeznaczone są dla rodzin z dziećmi i gwarantują miło spędzony czas, pozytywne emocje czy też odpoczynek. Wiele z nich to także okazja do zdobycia przez dzieci różnego rodzaju umiejętności zręcznościowych, przyrodniczych czy też naukowych. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy najlepsze atrakcje dla dzieci, które warto odwiedzić w Polsce. Zapraszamy!

Polska gdzie z dziećmiPolska atrakcje turystycznePolska gdzie z dziećmi atrakcjeAtrakcje dla dzieci w PolscePolska atrakcje dla dzieci

1. Energylandia

atrakcje turystyczne dla dzieci w Polsce

Energylandia to największy w Polsce park rozrywki zlokalizowany w Zatorze nieopodal Krakowa. Jest to park oferujący kilkadziesiąt rozmaitych atrakcji dostosowanych zarówno dla najmłodszych odwiedzających jak i tych trochę większych oraz dorosłych. Innymi słowy, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od ogromnych rollercoasterów po wesołe karuzele i wyśmienite restauracje, każdy z pewnością spędzi tam miło czas oraz przeżyje niezapomniane chwile. W 2021 r. Energylandia obchodzi swoje 7 urodzny. W tym czasie powstało wiele wspaniałych atrakcji i stref zabaw takich jak Bajkolandia, która oferuje atrakcje dla najmłodszych i mogą oni w niej poznać swoje ulubione postaci z bajek, Strefa Familijna, gdzie rodzice z dziećmi mogą wspólnie poszaleć, Water Park, który swoim wyglądem przypomina tropikalną wyspę, na której dominują rozmaite atrakcje wodne w tym również baseny i zjeżdżalnie wodne, Strefa Ekstremalna, czyli miejsce gdzie główną rolę grają rozmaite rollercoastery, a także Smoczy Gród przypominający miasteczko niczym z Władcy Pierścieni, w którym można poczuć prawdziwy średniowieczny klimat i nowo powstała strefa Aqualantis, wodna kraina, na czele której stoi wspaniały wodny rollercoaster Abyssus.

Oprócz różnorodnych atrakcji Energylandia oferuje odwiedzającym również wiele wspaniałych restauracji, rozmaitych pod względem oferowanych potraw. Można tu spróbować przepysznych deserów, zjeść prawdziwie amerykańskiego burgera z frytkami lub poczuć się jak na ognisku delektując się kiełbaską z grilla czy szaszłykami.

Energylandia jest świetnym miejscem do spędzenia wakacji z dziećmi, gdyż ma ona w swojej ofercie również możliwość noclegu na tzw. Western Campie. Można zatem wybrać się tam na kilka dni, by móc spokojnie skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje park. Dodatkową zaletą jest fakt, iż miejsce to oferuje również bilety rodzinne w obniżonych cenach, a także można w nim zrealizować Bon Turystyczny. Czy jest zatem lepsze miejsce, by udać się ze swoimi pociechami i spędzić wspaniale czas? Zdecydowanie nie!

2. Centrum Nauki Kopernik

atrakcje dla dzieci w Polsce

Centrum Nauki Kopernik to prawdziwy raj dla miłośników nauki i poznawania nowych rzeczy. Jest to miejsce, w którym zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli świetnie się bawić, a przy tym nauczą się czegoś nowego, poznają tajemnice natury, samodzielnie przeprowadza równego rodzaju doświadczenia i odkryją kreatywną stronę zabawy. W Centrum Nauki Koperni, każdy może zwiedzać poszczególne atrakcje i miejsca na własną rękę. Nie potrzebujesz do tego celu przewodnika, tak więc jeśli ty lub twoja pociecha znajdziecie coś ciekawego, od razu możecie skorzystać z danej atrakcji.

Miejsce to pozwala poznać, jak działają i odbierają świat nasze zmysły, można sprawdzić możliwości swojego ciała, w tym również to jak odbieramy rozmaite czynniki zewnętrzne takie jak np.  światło, jak postrzegamy poszczególne kolory oraz czy i jak jesteśmy podatni na iluzję.

Znajduje się tu m.in. Teatr Wysokich Napięć, w którym przedstawiony jest wyjątkowy spektakl pokazujący elektryczne wyładowania, a także na własnej skórze przekonasz się jak w bezpieczny sposób naelektryzować się do napięcia 20 tys. woltów. Równie ciekawym miejscem jest Majsternia, gdzie samodzielnie można zbudować różnego rodzaju przedmioty np. pojazd latający oraz galeria Re:Generacja, w której można odkryć co dzieje się w naszej głowie pod wpływem określonych emocji takich jak radość, czy smutek.

Nie można również zapomnieć o Planetarium Niebo Kopernika – miejscu, w którym można poznać początki życia na Ziemi, odkryć odległe zakątki kosmosu, dowiedzieć się jakie gatunki zwierząt zamieszkują oceany, w tym różnorodne rodzaje mikroorganizmów i stworzenia sprzed kilku epok wstecz. Przygotowany jest również specjalny spektakl, podczas którego wyświetlany jest na specjalnym ekranie sferycznym obraz nieba, na którym zobaczyć można ułożenie gwiazdozbiorów oraz Drogę Mleczną. Można także poznać życie w kosmosie, odkryć jego najodleglejsze zakątki i wybrać się w podróż po Układzie Słonecznym. Jest to zatem miejsce, które łączy w sobie świetną zabawę z nutą edukacji, w którym być może ty lub twoje dziecko odnajdzie nową pasję.

Tani wyjazd na wczasy? 😎

To prawdopodobnie najlepsza Polska strona do rezerwowania wakacji marzeń w niskiej cenie… Nasze wczasy rezerwujemy właśnie tutaj 👇


PRZEGLĄDAJ OFERTY

3. Jura Park Bałtów

atrakcje dla dzieci w Polsce bałtów

Jura Park to zlokalizowany w Bałtowie park o tematyce dinozaurów, który pozwala przenieść się w czasie i odbyć podróż wśród replik takich okazów jak T-Rex, allozaur, triceratops, pterodaktyl czy diplodok. Nie bez powodu Jura Park powstał w Bałtowie. To właśnie tutaj znaleziono ślady górnojurajskich dinozaurów, które w tamtym okresie zamieszkiwały ten rejon.

Park został podzielony na kilka okresów geologicznych, dzięki czemu w sposób chronologiczny można poznać historię ewolucji dinozaurów. Z niezwykłą dokładnością i dbałością powstawały ich modele, które oddają rzeczywisty wygląd i rozmiar tych majestatycznych zwierząt, a przy tym oddziałują na wyobraźnię odwiedzających. Najmłodsi turyści mają również możliwość, aby samodzielnie móc odkopać szkielet dinozaura, który został ukryty w piasku. Jest to świetna zabawa, podczas której mogą się oni poczuć jak mali odkrywcy.

Kolejną świetną atrakcją Jura Parku jest Muzeum Dinozaurów, w którym można zobaczyć eksponaty z różnych okresów w historii Ziemi. Znajdują się tam różnorodne skamieniałości z ery dinozaurów, które znaleziono na terenie Bałtowa, jego okolic jak i innych zakątków świata. Warto się również wybrać do Prehistorycznego Oceanarium, w którym można zobaczyć podwodny świat przed milionów lat, w którym można poznać gatunki morskich zwierząt, które w tamtym okresie zamieszkiwały naszą planetę, a obecnie są znane jedynie z książek. Jeśli nadal wasze dzieci będą rządne przygód to warto również odwiedzić Zwierzyniec Bałtowski, w którym można zobaczyć różnorodne gatunki polskich jak i egzotycznych zwierząt.

4. Zoo i Afrykarium we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci w Polsce zoo Wrocław

Zoo we Wrocławiu jest największym ogrodem zoologicznym w całej Polsce. Żyje w nim ponad 12 tysięcy zwierząt, będących reprezentantami 110 gatunków. Przygoda we wrocławskim zoo trwa około 4 godziny. W tym czasie można zobaczyć zwierzęta z najróżniejszych zakątków świata w tym np. niezwykle rzadkie myszojelenie, kanczyle filipińskie, okapi, manaty, koziorożce syberyjskie, pantery mgliste oraz śnieżne, kaczorki celebskie, bantengi czy nosorożce indyjskie i żółwie birmańskie. Nie zabraknie tutaj również dobrze znanych naszym dzieciom okazów jakimi są słonie, żyrafy, małpy, wielbłądy, strusie czy lwy.

Kolejnym ciekawym miejscem jest znajdujące się tam Afrykarium, w którym można zobaczyć rozmaite gatunki egzotycznych zwierząt, a także przedstawia ono różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Można w nim zobaczyć aż 60 gatunków niesamowitych ryb, hipopotami nilowe, dikdiki, pingwiny przylądkowe, meduzy, mureny. Niezwykle ciekawą atrakcją jest również 18 metrowy, przezroczysty tunel, w którym można podziwiać m.in. żółwie zielone, rekiny oraz płaszczki. Jest to miejsce, w którym nie tylko spędzicie miło czas z najbliższymi, ale również poznacie nieznane dotąd gatunki zwierząt.

Od autora bloga:
Może Cię zainteresować

5. Wieliczka

atrakcje dla dzieci w Polsce wieliczka

XIII-wieczna kopalnia soli w Wieliczce jest obecnie jedną z najpopularniejszych atrakcji, którą rocznie odwiedza ponad 1,5 mln turystów, a jej wygląd zdumiewa już na samym początku jej zwiedzania. Jest to jedna z najstarszych i najdłużej działających kopalni soli na świecie, która swoją działalność komercyjną zakończyła w 1996 roku i od tego czasu stała się atrakcją artystyczną.

W kopalni znajdują się cztery kaplice, korytarze oraz rozmaite rzeźby – wszystkie zostały wykute w ścianach z soli kamiennej. Oryginalne szyby i korytarze kopalni, z których niektóre znajdują się nawet 327 metrów pod ziemią, zostały ponownie otwarte i pozwalają turystom zobaczyć dawne miejsca, w których wydobywano sól, przechodzenie obok posągów i wspaniałych cudów architektury. W głębi kopalni, znajduje się także podziemne jeziorko, mieniące się na tle oświetlonych świecami ścian.

Główną atrakcją turystyczną w kopalni jest natomiast Kaplica św. Kingi, której komora sięga 12 metrów wysokości, a wszystkie jej elementy, łącznie z misternymi żyrandolami i meblami są wykonane z soli. Zwiedzanie kontynuowane jest w komorze Erazm Baracz, gdzie znajduje się jezioro bardziej słone niż Morze Martwe, a kończy się w muzeum, wyjaśniającym, jak wyglądało wydobycie soli i życie w kopalni.

6. Park Wodny Suntago

atrakcje dla dzieci w Polsce suntago

Park of Poland to świetne miejsce dla miłośników wodnego szaleństwa. Jest to największy zadaszony park wodny w Europie, podzielony na trzy strefy – Jamango, Relax oraz Saunarium. Jamango to strefa, w której rodzice ze swoimi pociechami mogą korzystać z rozmaitych atrakcji dostosowanych do najmłodszych odwiedzających. Znajdują się tu rozmaite zjeżdżalnie wodne, basen z efektem fali morskiej, wodny plac zabaw w stylu pirackim, brodziki oraz baseny na zewnątrz i rwąca rzeka. W strefie tej znajduje się także kilka restauracji, w której można zjeść coś dobrego podczas zabawy w wodzie. Nie trzeba się więc martwić o wyżywienie wybierając się tam na cały dzień lub kilka dni.

Następną z kolei jest strefa Relax. Można w niej odpocząć w basenie z hydromasażem wśród tropikalnych palm i poczuć się jak na tropikalnych wakacjach. Znajduje się tu również wiele basenów mineralnych w tym np. basen siarczkowy czy solankowy, w których nie dość, że można się zrelaksować to dodatkowo przebywanie w nich korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Dostępne są tutaj także bary umieszczone w basenie, dzięki czemu można jednocześnie napić się czegoś dobrego nie musząc wychodzić z wody. W strefie tej dostępne są również baseny na zewnątrz.

Ostatnią strefą jest Saunarium, w którym znajduje się, aż 12 saun i łaźni w tym m.in. sauny suche i mokre, łaźnie parowe, baseny witalne, grota o temperaturze -12 stopni Celsjusza oraz prowadzone są tu również ceremonie saunowe. Można więc łatwo stwierdzić, że relaks w tym miejscu jest gwarantowany.

Dodatkowo Park of Poland oferuje swoim gościom możliwość noclegu w pobliskich domkach, które można wynająć będąc w parku wodnym. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zagościć w tym miejscu kilka dni, by w pełni skorzystać z atrakcji, które oferuje Park of Poland. Jeśli nie macie pomysłu na weekend z dziećmi, bądź wakacyjny wypad to jest to idealny wybór.

7. Zatorland

atrakcje dla dzieci w Polsce zatorland

Zatorland to pierwszy w Polsce park, w którym najmłodsi turyści mogą zobaczyć tzw. ruchome dinozaury, wydające swoje naturalne dźwięki oraz poruszające się. Wizyta w tym miejscu sprawia, że można się przenieść w czasie do momentu życia dinozaurów na Ziemi i poczuć się jak na tajemniczej wyprawie. Park ten, tak jak w przypadku Energylandii, znajduje się w Zatorze, tak więc świetnym pomysłem na wycieczkę może być połączenie tych dwóch atrakcji w jeden rodzinny wypad na kilka dni.

Zatorland jest podzielony na kilka stref: Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark. Każdą ze stref charakteryzują inne atrakcje i wprowadzają odwiedzających do zupełnie innego świata przygód. W Parku Dinozaurów można poznać dawne życie dinozaurów, a także zobaczyć aż 100 modeli tych gadów, które poruszają się i wydają dźwięki. Znajduje się tutaj również Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zaprezentowana została kolekcja skamieniałych zwierząt, a także elementy szkieletów dinozaurów.

Kolejno w Parku Owadów można zobaczyć 16 gigantycznych modeli owadów, o ludzkich rozmiarach m.in. konika polnego, mrówki, biedronki czy larwy motyla. Znaleźć tam można również wystawę wypreparowanych owadów pochodzących z różnych zakątków świata.

Park Mitologii jest usytuowany na wodzie i zobaczyć w nim można odwzorowane figury greckich bogów, herosów, a także mitycznych stworzeń. Jest to idealne miejsce by nieco poznać historię starożytnej Grecji, a przy tym świetnie się bawić. Dodatkowymi atrakcjami tego miejsca jest park linowy, w którym dzieciaki mogą spróbować swoich sił we wspinaczce oraz latający Dedal i Ikar.

Lunapark to ogromny plac zabaw, pełny rozmaitych urządzeń rozrywkowych. Znajduje się tam m.in. Dinocoaster, kino 5D Extreme, Symulator 3D Bonanza, karuzela „Słonie”, trampoliny, zjeżdżalnie, diabelski młyn oraz dmuchańce. Znajduje się ty również wiele punktów gastronomicznych, które zapewniają posiłki przez cały dzień i można w nich odpocząć w trakcie zabawy w Zatorlandzie.

presety do zdjęć

Przeglądaj presety do zdjęć

8. Majaland Kownaty

atrakcje dla dzieci w Polsce majaland kownaty

Majaland to park rozrywki, który powstał stosunkowo niedawno bo w 2018 r. Zlokalizowany we wsi Kownaty, Majaland jest miejscem gwarantującym świetną zabawę zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy ponownie mogą rozbudzić w sobie cząstkę malucha. Jego niesamowity wygląd i urokliwy klimat sprawia, że można poczuć się tutaj jak w bajce. Majaland jest parkiem całorocznym ze względu na to, że część atrakcji znajduje się na świeżym powietrzu, a pozostałe są zadaszone. Nie jest więc problemem jeśli niespodziewanie zacznie padać deszcz – można bez problemu kontynuować świetną zabawę! Znajduje się tu wiele fantastycznych karuzeli, rollercoasterów, placów zabaw i rozmaitych atrakcji, z czego każda z nich jest zaprojektowana  ciekawy i zarazem niesamowity sposób. Każda kolejna atrakcja, którą zdecydujesz się wypróbować przeniesie cię do zupełnie innej krainy, dzięki czemu brak nudy jest tu gwarantowany, a Twoja pociecha będzie wręcz zachwycona.

Wiele atrakcji znajdujących się w Majalandzie związanych jest z pszczółką Maja, będącą jednocześnie główną postacią tego parku. To właśnie na jej cześć miejsce zyskało swoją nazwę. Można tutaj również odwiedzić mini zoo nazwane jako Farma Heidi, w którym najmłodsi turyści mogą samodzielnie nakarmić mieszkające w nim zwierzęta. Warto również wybrać się na Karuzelę Kwiatów czy po wspinać się na Placu Zabaw Gucia. Kolejnymi fantastycznymi atrakcjami są bez wątpienia Tańcząca Fontanna – idealna dla miłośników zabaw wodnych, Miasteczko Samochodowe, w którym mali rajdowcy mogą spróbować swoich sił za kierownicą czy rollercoaster Wilkołak, zjeżdżalnia stworzona dla osób, którzy w całej bajkowej otoczce tego miejsca chcą poczuć odrobinę adrenaliny we krwi.

W Majalandzie znajduje się rówież strefa gastronomiczna, w której można zjeść coś pysznego w razie gdyby kogoś dopadł lekki głód podczas szaleństwa w parku. Istnieje tutaj również strefa piknikowa oraz sklepy z pamiątkami, w których możecie zakupić miły upominek dla waszych pociech.

najpiękniejsze miejsca w Polsce co warto zobaczyć

TOP 14 Najpiękniejszych Miejsc w Polsce Na Weekend i Nie Tylko

atrakcje turystyczne bali co zobaczyć

Bali – Przewodnik Turystyczny i Atrakcje – Co Warto Zobaczyć? (zdjęcia, pogoda, mapa)